שאיבת שומן

כולנו רוצים לאהוב את הגוף שלנו, להתגאות בו ולא להחביא אותו. יש אנשים הסובלים מעודף שומן מסיבות שונות, והם לא אוהבים את הגוף שלהם- זה בלשון המעטה. הם קהל היעד של שאיבת שומן. יש אנשים הסובלים ממחלות שונות הגורמות להם לעלות במשקל כמו למשל שיבוש בפעילות של בלוטת התריס. יש אנשים שהתזונה שלהם מתבססת על סוכרים ופחמימות והם מעלים כל העת במשקל. אנשים שלא עושים ספורט ולא שורפים שומנים, או קושי פנימי שבא לידי ביטוי בהשמנה. קשה מאוד לרדת במשקל, קשה לשלוט בו. יש המנסים במשך שנים דיאטות מסוגים שונים ולא מצליחים להוריד במשקל, או שהם מצליחים אבל משמינים שוב. לשומן פנים רבות.

השמנה היא מצב של עודף משקל, ביחס למשקל הרצוי לאותו אדם. יש נוסחה שלפיה נקבע מהו המשקל הרצוי. השמנה מעבר לכך שהיא לא אסתטית, היא גם בעיית בריאות והיא גורמת למחלות רבות בין היתר כמו: יתר שומנים בדם, כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה, סוכרת, שבץ, מחלות מפרקים, מחלות לב ועוד.

30% מהאמריקאים מוגדרים כשמנים ו- 74% מהם בעלי עודף משקל. תהא הסיבה אשר תהא, אנשים עם עודף משקל הם בעלי ביטחון עצמי נמוך, מתקשים לקיים יחסים חברתיים ובעיקר יחסים אינטימיים, הם מתביישים בגוף שלהם ולא חושפים אותו גם לא בחוף הים.

היום אפשר לפתור גם את הבעיה וגם את הבושה בניתוח שאיבת שומן.

ניתוח שאיבת שומן

לפני ביצוע ניתוח שאיבת שומן, יתחיל הרופא המנתח בשרטוט על הגוף, באזורים בהם יש צורך לשאוב שומן. בזמן שהמנתח ישרטט את גופו, יעמוד המנותח כדי שאפשר יהיה לראות את כמויות השומן בעמידה. (בשכיבה השומן נשפך לצדדים).

המנותח צריך לשכב על גבו, והמנתח מרדים את האזורים מהם שואבים שומן. הוא יחדיר צינוריות מתכת דקות לתוך חתכים שהוא עשה בעור. דרך חתכים זעירים אלו יישאב השומן לתוך כלי עם סימני מדידה. לא שואבים יותר מ-2-3 קילוגרמים. כאשר מדובר בכמות יותר גדולה, עושים כמה ניתוחים ובכל אחד מהם שואבים את כמות השומן המותרת.

הניתוח עצמו לא קשה, אבל הוא דורש מהמנתח לעסות כל העת את האזור ממנו השומן נשאב, כדי לתגבר את פעולת פירוק רקמת השומן. יש המחדירים מים פיזיולוגיים למקום השאיבה משום שאלה עוזרים לפרק את השומן. בשיטה זו נעשה הניתוח ארוך בכמה שעות.

גם ניתוח שאיבת שומן עבר היום לשימוש בשיטות מתקדמות. בעבר היה נהוג למוסס את תאי השומן באמצעות גלי אולטראסאונד ולאחר מכן לשאוב אותו. היום כמעט ולא משתמשים יותר בשיטה זו, משום שיש מומחים הגורסים כי לא ניתן בשיטה הזו לשאוב החוצה את כל תאי השומן שפורקו.

גולשים שהגיעו לעמוד זה התעניינו בניתוחים פלסטיים נוספים, כגון: הקטנת חזה, הרמת חזה, ניתוח אף, שאיבת שומן, מתיחת בטן, ניתוח הגדלת חזה ובנוסף הקטנת חזה.

השאירי פרטים לפגישת ייעוץ
פורטל היופי

למה אנשים משמינים?

יש כל מיני תיאוריות הקושרות את ההשמנה למצבים מסוימים פיזיים ורגשיים. חלקן אגב הוכחו מדעית. ממה שידוע עד כה חוסר פעילות גופנית יחד עם תזונה עתירת קלוריות, בהחלט עלולה לגרום לעודף משקל. בנוסף, יש גורמים גנטיים ומי שהוריו שמנים עלול גם הוא לסבול מהשמנה. ישנן סיבות חברתיות וסביבתיות ולאורח החיים של האדם יש השפעה רבה על התזונה שלו, ארוחות לא מסודרות ועוד. יש מי שאוכלים אכילה רגשית הנובעת ממצוקה נפשית ואנשים מעלים במשקל גם על רקע של דיכאון או לחץ נפשי. ישנן גם הפרעות אשר משבשות את מנגנון האכילה כמו למשל הפרעות הורמונאליות ויש גם תרופות מסוימות אשר גורמות להשמנה.

מתי כדאי לעשות ניתוח שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן מומלץ לעשות לפני גיל 40, כאשר העור עדיין מתוח ולא איבד את הגמישות שלו. אם העור לא מתוח ומורידים מהבטן או מהירכיים כמה קילוגרמים טובים, נותר עור עודף ומדולדל ומכוער שדורש ניתוח אחר להסרתו ולפעמים בלתי ניתן להסרה.

לנשים אשר יולדות למשל, העור חוזרת לרמת המתיחות שלו, גם לאחר שנמתח מאוד בזמן ההיריון, אבל כאשר מדובר למשל באישה מבוגרת שתעשה דיאטה או ניתוח שאיבת שומן, יישאר לה עור מדולדל ורפוי.

אבל חשוב לומר כי גיל 40 הוא לא הקו האדום של העור המתוח באשר לניתוח שאיבת שומן, ויש כאלה שהעור שלהם שומר על הגמישות שלו הרבה אחר כך. אולי הוא לא ברמת הגמישות שהייתה לו אבל הוא עדיין גמיש.

אנשים הסובלים מעודף משקל גדול לא יכולים לעבור ניתוח שאיבת שומן משום שאי אפשר לשאוב בבת אחת כמות גדולה וזה עלול לגרום לסיכונים. אנשים אלה בסופו של דבר הולכים לעשות ניתוח לקיצור קיבה.

חשוב לציין כי אנשים שעברו ניתוח לשאיבת שומן חייבים להקפיד על תזונה נכונה ואורח חיים בריא שכן, אומנם במקום בו הם עברו ניתוח לא יהיו תאי שומן אבל הם יתחילו לצוץ באזורים אחרים בגוף. הסיבה לכך היא שלכל אדם יש מספר קבוע של תאי שומן, הם מתכווצים או תופחים בהתאם למאזן הקלוריות שלו. תאי שומן שנשאבו הם כמו זקיקי שיער מתים, הם לא נוצרים מחדש ולכן עודפי הקלוריות במזון יתחילו לייתר תאי שומן במקומות אחרים.

מהן ההכנות לניתוח?

ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח לכל דבר. זוהי פעולה כירורגית ופולשנית ולכן כמו לפני כל ניתוח הוא מחייב צום של 6 שעות (גם בלי שתייה).

שבועיים טרם הניתוח אסור לשתות אלכוהול או לעשן וכן אסורה נטילת ויטמינים, מדללי דם כמו למשל קומדין או אספרין, תוספי מזון ועוד.

בדרך כלל דורש המנתח הפלסטי, לרכוש חגורת לחץ, אשר אותה המטופל ילבש על האזור המנותח אחרי הניתוח.

לרוב נמשך הניתוח בין שעה לשעתיים. משך הניתוח משתנה בין מנותח למנותח משום זה תלוי במספר האזורים מהם נשאב השומן ובשיטה בה משתמשים.

על מנת לחזור לדף הראשי של האתר לחצו על הקישור