הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה

אחד האיברים המשמעותיים והחשובים המקנים לגוף האישה מראה נשי ואטרקטיבי הוא חזה יפה מורם עגול ומעוצב, ובעל פטמות הנוטות קדימה. חזה כזה מקנה לכל אישה מראה צעיר רענן וחושני במיוחד. נשים רבות חוות לעתים קרובות, נפילה של החזה ורפיון הרקמות עקב הריונות חוזרים או ירידה מאסיבית במשקל הגוף או סיבות נוספות.

גם הזמן עושה את שלו ועם השנים והגיל המתקדם, רקמות החיבור והעור של הגוף מאבדות את חוזקן, ההנקות הרבות מרוקנות את השד ומעבר לאסתטיקה הנשית שנפגמת עלולה להיווצר פטרייה תחת קפלי העור של החזה וגם לייצר ריח רע וזיהומים.

חזה נפול ורפוי אינו אסתטי ופוגם בתחושת הנשיות לעתים קרובות ואז ניתן לשקול ניתוח הרמת חזה, שיעשה פלאים לחזה ולמיצוב הגוף וגם לתחושת הנשיות החושניות והאטרקטיביות שלכן.

מי מתאימה לעבור ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה מתאים לכל אישה אשר בנסיבות כאלה ואחרות חוותה נפילה והתרוקנות נפח החזה כגון עקב הריונות רבים, עקב הנקות או עקב ירידה במשקל. את הניתוח ניתן לעשות בשילוב עם החדרה של שתלים וגם עם הזרקה של שומן עצמוני, לצורך קבלת נפח גדול יותר לחזה החדש .

השאירי פרטים לפגישת ייעוץ
פורטל היופי

אילו בדיקות והכנות נדרשות טרם ניתוח הרמת חזה?

הבדיקות הנדרשות הן לפני הניתוח יהיו שונות על פי הגיל והמצב. ראשית נדרשת בדיקת הדמיה של רקמת החזה.

עבור נשים מתחת לגיל 40 ולנשים מעל 45 נדרשת ממוגרפיה של החזה. לנשים בעלות היסטוריה של מחלת הסרטן בשד נדרש מכתב מכירורג שד המאשר כשירות לניתוח.

בנוסף נדרשות בדיקות דם של ספירת דם, כימיה בדם ותפקודי קרישה לכל אישה המעוניינת לעבור ניתוח הרמת חזה.

נדרשת בדיקת אק"ג עבור כל פציינטית מעל גיל 40 וצילום חזה נדרש עבור מטופלות מ על גיל 50 ונשים מעשנות מעל גיל 40.

גולשים שהגיעו לאתר הביעו עניין בעוד ניתוחים פלסטיים, כגון: הקטנת חזה, ניתוח הגדלת חזה, שאיבת שומן, מתיחת בטן ובנוסף ניתוח אף.

איך מתבצע ניתוח הרמת חזה?

בעקרון צורת הרמת החזה בניתוח תלויה במבנהו הבסיסי של החזה. עבור חזה קטן ונפול אשפר לבצע הרמה על ידי חתך סביב הפטמה. כך מנוצל יתרון ההסתרה. הצלקת מוסתרת היטב על ידי הפטמה. מאחר וקיים שינוי צבע טבעי בין העור הבהיר הנמצא סביב הפטמה לעור הכהה של הפטמה עצמה. אך שיטה זו מתאימה רק עבור נשים בעלות נפילה קלה של השד מאחר והשד .

עבור חזה נפול יותר ניתן לבצע חתך אחד סביב הפטמה וחתך אחד נוסף, אורכי מתחת לפטמה ולכיוון בית החזה. חתך זה נקרא חתך סוכרייה על מקל. יתרון השיטה הוא ביכולת ההרמה  של חזה נפול מאוד. חסרונה של שיטה זו הוא זמן החלמה ארוך יותר וכמו כן לעתים ניתן לראות את הצלקת מתחת לחזייה של בגד ים בשני חלקים.

שיטה נוספת נקראת העוגן, או  הT ההפוך. בשיטה זו יש מ רכיב אנכי בצורת עוגן. יתרון השיטה הוא שהיא מתאימה גם לחזה נפול מאוד וגם זמן ההחלמה הינו קצר יחסית. החסרון בשיטה הוא צלקות גדולות ביותר.

בכדי להרים את שומן החזה לבצע חתך בשריר והשומן העיקרי של החזה מושחל דרך רצועת השריר וכך הרמת החזה מחזיקה מעמד לאורך שנים רבות.

מהן האופציות הנוספות להרמת חזרה?

במקרים קלים של הרמת חזה ניתן לבצע טיפול על ידי מכשיר RF שגורם לשומן ולעור להתחמם לרמה כזו המכווצת אותם וכך ניתן להרים קלות את החזה. שיטה נוספת היא  שימוש בחוטים קבועים  ברקמת החזה להרמה קלה של החזה.

מה צפוי לאחר הניתוח בתקופת ההחלמה?

בסיום הניתוח, השד נחבש בחבישות של פלסטרי נייר הנשארים על השד עד שהם שנופלים באופן עצמוני. במקרים מסויימים, בגמר הניתוח ייראה השד מורם מדי אך תוך מספר חדשים יקבל השד את צורתו הטבעית הרצוייה. גם החתכים תוך מספר שבועות מתאחים והצלקות  מתפתחות במשך כחצי שנה עד שנה , בהתחלה הן ייראו אדומות ונפוחות אך לאחר זמן הן מתככרות והופכות בהירות ושטוחות .

מהן ההוראות עבור המטופלת לאחר ניתוח הרמת חזה?

לאחר הניתוח בתוך מספר שעות המטופלת משוחררת לביתה.

ניתן לצפות לכאבים , לנפיחות ולשטפי דם בעור, אך אלה נספגים לאחר כשבועיים והכאבים מטופלים על ידי כדורים נוגדי כאבים ויפסקו גם הם.

יש ליטול אנטיביוטיקה למשך שלושה ימים לאחר הניתוח, מסוג צפורל 500 מ"ג, פעמיים ביום.

התפרים יימסו מעצמם ואין כל צורך להסירם. על המטופלת ללבוש חזיית ספורט לתמיכה בחזה החדש.

ניתן לחזור לעבודה לא מאומצת מדי כשבוע לאחר הניתוח. וניתן לחזור לפעילות רגילה לגמרי כשישה שבועות לאחר מכן כולל פעילות ספורטיבית במכון הכושר.

ביקורת ראשונה אצל המנתח תבוצע כשבוע לאחר הניתוח , ביקורת שנייה תהיה כחודש לאחר הניתוח וביקורת שלישית תהיה כשלושה חדשים לאחר הניתוח.

אין צורך להסיר את החבישה וניתן להתרחץ במים ובסבון כ24 שעות לאחר ניתוח.

אין להרים משקלים כבדים מעל לחמישה קילוגרם במשך שישה שבועות . וכן בזמן זה אין להרים את הידיים מעל גובה הכתפיים.

לאחר שהחבישה נופלת מעצמה יש להניח מדבקות סיליקון על הצלקות עד שיבהירו וישקעו חזרה . יש להגיע לביקורת לאחר חצי שנה ובכל שנה נוספת.

מהם הסיבוכים בניתוח הרמת חזה?

לעתים יהיה ריפוי ממושך בפצעים בחלקו התחתון של החתך האורכי, הם יתרפאו לאחר מספר שבועות עד חדשים וניתן לחבוש אותם בחבישת אצות שמרנית.

לעתים נראה הצטלקות יתר וניתן לטפל בכך בהזרקה של סטרואידים.

מתי ניתן לראות תוצאות?

לאחר כשלושה עד ארבעה חודשים מביצוע הניתוח ניתן לראות תוצאות סופיות, פרט לצלקות שעדיין החלמתן עלולה להמשך כשנה וחצי. הניתוח יחזיק מעמד לפחות כעשר שנים לשביעות רצונה המלא של המטופלת.

לחצו על הקישור על מנת לחזור לדף הבית.