ניתוח אף

ניתוח אף: האף שלנו ממוקם במרכז הפנים ולכן הוא האיבר המושך תשומת לב ביותר, לדעת רבים האף שלנו הוא גם האיבר החשוב ביותר במראה הפנים שלנו. האף שלנו הוא לא רק איבר אסתטי, הוא איבר בעל חשיבות רבה בעת שאנו נושמים ,בעת שאנו מריחים וביצירת הקול.

מהי צורתו של אף יפה?

בחברה המערבית ישנם מספר עקרונות אסתטיים המגדירים את האף היפה. האף הנשי הוא צר, הנחיריים קטנים ומוסתרים, והאף מעט סולד כלומר הוא גם מעט כעור כלפי מעלה. כיפת האף קטנה, רוחב האף הנחשב ליפה ואסתטי הוא כרוחב המרחק בין העיניים. אורך האף הוא האסתטי הוא כאורך האף במדידה מהסנטר ועד לבסיס האף. או מהגבות ועד לקו השיער. על האף להימצא בשליש המרכזי של הפנים.

למי מתאים ניתוח אף?

ניתוח אף מתאים לכל אישה אשר אינה מרוצה ממראה האף שלה. לעתים זה יכול היות עקב גבנון באף, או אף רחב מידי, או ארוך מדי, לעתים האף עקום ואינו ממקום בצורה סימטרית בפנים . גם לאחר הניתוח אם נוצרת חוסר סימטריה עקב הניתוח ניתן לתקן זאת בניתוח חוזר.

בעיות רפואיות שונות גם הן לעתים מצריכות ניתוח כגון : בעיות נשימה, בעיה של סטיית מחיצת האף, קונכיות אף גדולות ובעיות נשימה אחרות הקשורות למבנהו של האף. נשים שסבלו מחבלה באף כגון שבר שגרם לגבנון או לסטייה של האף גם הן מתאימות לניתוח הנ"ל.

השאירי פרטים לפגישת ייעוץ
פורטל היופי

מה ניתן לשפר בניתוח אף?

היות והאף הוא מרכז הפנים שלנו הוא בעל השפעה מכריעה על המראה הכולל שלנו. מטרתו של ניתוח זה היא להתאים את האף לסימטריה ולמראה הכולל של הפנים, מאחר ובדרך כלל לכל מבנה פנים יתאים אף מסוים. בעזרת הניתוח ניתן לקצר את האף, ניתן להרים את האף, במקרה של חסימת נתיב אוויר אפי, ניתן לפתוח דרכי אוויר. אף עקום או סוטה לצד אחד עקב שבר או מום מולד, ניתן לישר .בנוסף ניתן לשייף את האף, וגם לשבור גבנון גבי של אף, להצר את האף ועוד. ניתוח אף יכול התבצע רק לאחר גיל 16 בו האף סיים את גדילתו העיקרית.

גולשים שהגיעו לעמוד זה התעניינו בעוד ניתוחים פלסטיים נוספים כגון: מתיחת בטן, הגדלת חזה, שאיבת שומן, המסת שומן בקור, הקטנת חזה ובנוסף הרמת חזה.

אילו הכנות נדרשות לקראת ניתוח אף?

  1. כחודש לפני הניתוח, מומלץ להימנע מחשיפה לשמש.
  2. כעשרה ימים לפני הניתוח יש להפסיק לצרוך מדללי דם כגון אספירין, פלביקס, קלקסן, אדביל, נורופן וגם תרופות טבעיות היכולות לגרום לדילול הדם כגון שמן דגים, שום, בצל, כורכומין, ויטמין Eוכדומה.
  3. כשישה שבועות לפני הניתוח יש להימנע מעישון
  4. לקראת הניתוח יש להסיר כל פירסינג, עדשות מגע, איפור וכדומה.
  5. יש להתרחץ ערב לפני מועד ניתוח האף
  6. כ-3 ימים לפני הניתוח רצוי לגלח את שערות האף

איך מתבצע ניתוח באף?

ניתוח אף מתבצע בטשטוש או בהרדמה כללית בחדר הניתוח. ישנן שתי אפשרויות לניתוח האף – הראשונה היא שיטה פתוחה, דרך חתך הרקמה שבין הנחיריים, והשנייה היא שיטה סגורה, דרך חתכים בנחירים.

בשיטה הפתוחה קיים חיסרון בדמות צלקת חיצונית והיתרון הוא חשיפה גדולה יותר. כאמור לכל פציינטית יבוצע ניתוח האף המתאים לה ולכן אין ניתוח אף אחיד. לעתים יתכן שיוף של האף או חיתוך הגבנון הגבי, שהוא הבליטה של עצם האף בגב האף. לעתים נדרשת שבירת עצמות האף ועיצובן מחדש. לעתים יתבצע חיתוך ,דקוק והשתלת סחוסים.בהצרת נחירים תתבצע כריתת מחיצת האף וכריתת הקונכיות לשיפור הנשימה האפית. בגמר הניתוח מוחדרים טמפונים לנחיריים למניעת דימום ומונח סד גבס על האף.

אילו אופציות נוספות קיימות לשיפור האף פרט לניתוח?

היום ניתן להצר את הנחיריים בעזרת חוטי אפטוס שהם חוטים בעלי קרסים, וכך להרים את האף. החוטים מוחדרים מתחת לעור בהרדמה מקומית בלבד. בתחילת הפרוצדורה מבוצעת הרמת יתר של האף ואז הוא מורם מידי, אך בהמשך האף ירד. לשיטה זו יתרון בולט בהחלמה מהירה יותר. וניתן לחזור לפעילות רגילה במהירות יחסית. חסרון השיטה הוא שאי אפשר להצר את רוחב האף בחלק העליון שלו באזור העצמות כלומר אין אפשרות להקטין את האף.

הזרקות – מצב של סטיות ציר האף ניתן לטשטש אותם על ידי הזרקות. ואף ניתן על ידי הזרקות, להרים את האף מעט, וגם למסך את הגבנון. יתרון הפרוצדורה הזו הוא בפשטות הפעולה.בהחלמה מהירה המאפשרת חזרה מידית לפעילות רגילה. חסרון שיטה זו הוא המילויים ואורך הטווח שלהם, של שנה עד שנתיים.

אפשרות נוספת היא הזרקה של חומצה היאלורונית שמחזיקה מעמד כשנה עד שנתיים וחומר נוסף בשימוש הוא רדיאס, חומר זה מחזיק מעמד כשנתיים עד שלוש שנים.

למה צריך לצפות בתקופת ההחלמה מהניתוח?

לאחר ניתוח האף, בימים הראשונים ניתן לצפות כי יהיו דימום קל מהאף וגם מהפה. ניתן לצפות לכאבים ולנפיחות בימים הראשונים. על הכאבים ניתן להתגבר בעזרת כדורים נוגדי כאבים ואת הנפיחות אפשר להוריד בעזרת קומפרסים קרים . לאחר כחצי שנה עד שנה מגמר הניתוח האף מקבל את צורתו הסופית ותקבע, במהלך תקופה זו הבצקות יורדות והעור מתכווץ חזרה.

מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח האף?

בשעות הראשונות ועד שבוע לאחר הניתוח ייתכנו דימומים מהאף.

בניתוח בשיטה הפתוחה תתכן צלקת בבסיס האף, אך היא ניתנת לטיפול בכריתתה או בזריקות סטרואידים או טיפול על ידי ג'ל סיליקון

סיבוך נדיר לעתים לאחר הניתוח עלול להיות חור במחיצת האף אשר אינו בעל חשיבות רפואית אלא אם מתלווה אליו צליל שריקה בעת הנשימה ואז הוא מטופל בניתוח חוזר.

לעתים נדירות יהיה זיהום, אשר יטופל באנטיביוטיקה.