הרמת קצה האף ללא ניתוח

אחד הנושאים הרגישים בקרב ישראלים רבים, הוא מראה האף שלהם.  מאחר והאף שלנו הוא איבר דומיננטי בפנים ומאחר והאף האופייני לאנשים שמוצאם במזרח התיכון הינו נשרי או גבנוני, הרגישות גדולה כפליים.

אף גבנוני או נשרי הוא אף בולט במיוחד ומושך את העין כבר ממבט ראשון על הפנים. לעתים ניתן לראות אנשים הסובלים נפשית במשך שנים ממראה עף נשרי וחבל לסחוב עכבות ובעיות פסיכולוגיות מילדות שניתן בקלות לפתור אותן, במיוחד היום עם טיפולי הרפואה האסתטית המתקדמים והחדשניים הקיימים בארץ.

הרפואה האסתטית שהתפתחה מאוד והפכה לפופולארית ביותר בארץ, מציעה היום מגוון פתרונות וביניהם ניתוח פלסטי של האף וגם הרמת קצה האף ללא ניתוח, המשפרים ביותר את מראהו של האף.

מהי הרמת אף ללא ניתוח?

אנשים רבים חוששים מביצוע של ניתוח פלסטי באף מכיוון שבמקרים מסוימים ניתן להבחין באפים מנותחים באופן ניכר, אך כדאי להדגיש כי ישנם המוני אפים שנראים טבעיים לחלוטין לאחר ניתוח או הרמת קצה האף ללא ניתוח, אפים שנראים יפים, שמשתלבים באופן הומוגני בתווי הפנים וללא אפשרות הבחנה כי עברו ניתוח מלא או הרמת קצה האף ללא ניתוח.

הרמת אף ללא ניתוח היא פעולה הניתנת לביצוע במספר דרכים והפופולארית ביניהן היא ניתוח קצה האף על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית.

השאירי פרטים לפגישת ייעוץ
פורטל היופי

מהו ניתוח קצה האף בהזרקה של חומצה היאלורונית?

לאחרונה קיימת התעוררות בקרב גברים ונשים בישראל, בביקוש לעיצוב האף ללא ניתוח, כאשר השיטה המובילה הינה כאמור ניתוח קצה האף על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית.

מהי חומצה היאלורונית?

החומצה ההיאלורונית היא חומר הקיים באופן טבעי בגוף האדם כ- 5 גרם, ובאופן מלאכותי היא מיוצרת בחקלאות חיידקית במעבדות. החומצה נארז בכמויות של 1 מ"ל במזרקים סטריליים ומוכנה לשימוש. בפרוצדורה של הרמת אף ללא ניתוח, מזריקים חומצה היאלורונית לרקמה שבין הנחיריים, הקולומלה. את הגבנון של האף ניתן להעלים על ידי הזרקה מתחתיו או מעליו וכן ניתן להאריכו ולעצבו על ידי הזרקה בקצה כיפת האף.

הפרוצדורה של הזרקת חומצה היאלורונית  מתבצעת באופן נקודתי לאחר חיטוי ואלחוש המקום בקרם אמלה. את החומצה מזריקים לאזור הטיפול, ביחד עם חומר הרדמה מקומי לידוקאין.

זמן ההחלמה הוא קצר לעין ערוך בהשוואה לזמן ההחלמה מניתוח אף, אך לעתים לאחר ההזרקה ניתן לצפות לכאבים קלים ולאדמומיות קלה, אלה חולפים במהרה.

שיטת ההזרקה מאפשרת לרופא המטפל דיוק ושליטה מרבית ולכן היא מדויקת יותר מניתוח אף, אך חשוב לציין כי שיטה זו אינה יכולה להצר את האף.

אילו טיפולי בוטוקס קיימים?

 הבוטוקס יעיל מאוד גם לשיפור והחלקת הקמטים בצידי העיניים, בסנטר, קמטי מצח וקמטים באזור שבין הגבות. השימוש בחומר זה מקנה מראה חלק וצעיר יותר, מפחית ומעלים את הקמטים. יעילותם של טיפולי בוטוקס, ניכרת בעיקר בגילאי 40-50 , כאשר אנשים עדיין מתמודדים עם קמטים קלים יחסית ואינם נזקקים למתיחת  פנים. ניתן להשתמש בבוטוקס גם לצורך הרמת הגבות הצדדיות במספר מילימטרים. יתרון נוסף אפשרי לשימוש בבוטוקס הוא הפחתת מיגרנות . טיפולי בוטוקס גם מפחיתים הזעת יתר בכפות הידיים ובמצח, וגם מפחיתים קמטוטי צוואר.

גולשים שהגיעו לעמוד זה התעניינו גם בסוגי הטיפולים הבאים: עיבוי שפתיים, טיפול פנים, בוטוקס בשפתיים, ובנוסף חומצה היאלורונית בשפתיים.

מה היתרונות של הרמת אף ללא ניתוח

כאמור היתרונות של הרמת אף ללא ניתוח הם שלמעט כאבים קלים בדרך כלל אין תופעות לוואי נוספות וההחלמה קלה ופשוטה. לרופא המטפל שליטה טובה ודיוק מרבי ביותר בעת ההזרקה, והתוצאה המתקבלת ברוב המקרים היא התוצאה הצפויה והרצויה.יתרון החשוב נוסף הוא שאין צורך באשפוז, אין צורך בחדר ניתוח ואין צורך בהכנות ובדיקות מקדימות.

מהם החסרונות של הרמת אף ללא ניתוח?

ניתן למנות מספר חסרונות וביניהם: פיסול האף בהזרקה של חומצה היאלורונית היא פעולה זמנית, כלומר בהתאם לסוג החומר, התוצאה שלה מחזיקה משנה ועד 4 שנים, אך היא אינה תוצאה קבועה. בנוסף הפעולה אינה מאפשרת הצרת האף והקטנת האף, לשם כך נדרש ניתוח, הפעולה רק משנה פרופורציות ונותנת אשליה של אף קטן יותר ואף מסווה פגמים.

ניתן לשלב ניתוח אף עם פיסול אף והרמת קצה האף בהזרקה של חומצה היאלורונית על מנת לקבל את היתרונות של כל אחת מהשיטות. לדוגמא ניתן להצר נחיריים בעזרת חוטים, ניתן לבצע ניתוח זעיר פולשני בעזרת אולטראסאנוד ולשבור את עצמות האף ולהסוות את הגבנון, וניתן גם לעצב את קצה האף ולהרימו על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית.

אילו הכנות נדרשות לפני פיסול אף?

כעשרה ימים לפני פיסול אף ללא ניתוח נדרש המטופל להפסיק נטילת תרופות ותוספי מזון הגורמים לדילול הדם כגון: אדביל, נורופן, נקסין, שמן דגים, כדורי שום, אומגה 3, כדורי כורכומין ועוד. במקרים של כאב ניתן ליטול ללא חשש כדורים נוגדי כאב כגון אופטלגין, ואקמול שאינם מדללים את הדם,. פרט להתוויה זו לא נדרשת התארגנות נוספת או בדיקות הכנה מיוחדות.

איך מתבצע פיסול אף בהזרקה?

הפרוצדורה של פיסול אף על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית מבצעים במרפאה על ידי רופא מומחה בכירורגיה ובאסתטיקה רפואית. המטופל או המטופלת נדרשים להסיר איפור, ולשטוף את פניהם במים וסבון. הפנים נמרחות בקרם אמלה % 18, לאלחוש ראשוני.

 לפני ההזרקה מסירים את הקרם ומחטאים את האף. המטופל מצולם ממספר כיוונים לתמונות השוואה , לאחר מכן מוזרקת החומצה ההיאלורונית באופן סטרילי ובכמות של עד 1 מ"ל לאף במקומות הנדרשים, בהתאם למראה האף של המטופל.

בטיפול בגבנון ההזרקה מבוצעת באזור שמתחת ומעל הגבנון,  ובטיפול של הרמת קצה האף מוזרקת החומצה לקולומלה לאזור המחבר בין השפה העליונה והמחיצה המרכזית בין הנחיריים. מוזרק גם חומר נוסף לשקעים ולתיקוני חוסר סימטריה אם נדרש. זמן הפרוצדורה הינו קצר ונמשך כחצי שעה. בסיום ההליך מנקים את האזור המטופל ומצלמים שוב,לתמונות השוואה של לפני ואחרי.

לאחר הטיפול ניתן להתרחץ מידי, ולאחר 24 שעות גם להתאפר. יש ליהמנע מספורט אתגרי או אגרסיבי שעלול לגרום לחבלות או מגע חריג באף. ניתן ליטול כדורים נוגדי כאב באם מופיעים כאבים על  הצורך. ונדרש להגיע לביקורת שבועיים לאחר ההזרקה. אם חלה החמרה כגון, אודם,חום, סימני זיהום וכאב מתגבר או נפיחות יש להגיע באופן מיידי לביקורת. ההחלמה היא קצרה ואת התוצאה ניתן לראות מיידית לשביעות רצון המטופל.

לחצו כאן לפרטים אודות הרמת עפעפיים עליונים ללא ניתוח