ניתוח הגדלת חזה

ניתוח להגדלת החזה

ניתוח הגדלת חזה: אחד האברים המגדירים את האישה והנשיות הם החזה. בימי קדם, חזה שופע וגדול היה סימן מובהק לפריון ומשיכה מינית. בפסלי נשים וצלמיות מהתקופה הפרהיסטורית ניתן להבחין בעיצוב הבולט של שדיים גדולים במיוחד מאחר וכבר אז היה ידוע כי קיים מתאם אבולוציוני בין חזה שופע לרמות אסטרוגן גבוהות ויכולת התרבות. עד היום מקובל בחברה המערבית כי חזה שופע וגדול מהווה סמל לנשיות.

עשרות סיפורים אישיים של נשים מוכיחים כי לאחר ניתוח שעברו, הפכו לבעלות ביטחון עצמי גבוה והרגשה חושנית ומושכת והחלו ללבוש בגדים צמודים ומחמיאים.

תמונות של הגדלת חזה לפני ואחרי

לפני ואחרי הגדלת חזה
לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה
הגדלת חזה לפני ואחרי

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?

נשים התופסות עצמן כבעלות חזה קטן ושטוח יחסית וגם נשים הרוצות להתהדר בחזה גדול יותר מהחזה הקיים, וגם נשים לאחר הריון והנקה שאיבדו מנפח החזה או שהחזה נפל מתאימות לביצוע הניתוח.

השאירי פרטים לפגישת ייעוץ
פורטל היופי

אילו בדיקות נדרשות טרם הגדלת חזה?

לפני ניתוח הגדלת החזה נדרשות בדיקות הדמיה של רקמות החזה : עבור נשים צעירות מתחת לגיל ארבעים, נדרשת בדיקת הדמיה ועבור נשים מבוגרות נדרשת בדיקת ממוגרפיה. אם לאישה יש היסטוריה של סרטן השד, יש צורך בקבלת מכתב מכירורג שד לגבי כשירותה לעבור ניתוח. בדיקות נוספות נדרשות עבור כל מי שמעוניינת בניתוח הן : ספירת דם, כימיה קצרה, ותפקודי קרישה. אם עברת את גיל ארבעים את נדרשת גם להביא תוצאה של בדיקת אק"ג. נשים מעשנות מעל גיל ארבעים ונשים מעל גיל חמישים זקוקות גם לצילום חזה לפני הניתוח.

גולשים שהגיעו לאתר התעניינו בעוד מגוון של ניתוחים פלסטיים, כגון: הקטנת חזה, הרמת חזה, מתיחת בטן, ניתוח אף ובנוסף שאיבת שומן.

אילו הכנות נדרשות לפני ניתוח הגדלת חזה?

  • חשוב לדעת כי עליות וירידות במשקל פוגמות בתוצאת הניתוח ומזרזות את נפילת השד, יש לשמור על משקל קבוע בטרם הניתוח.
  • מומלץ ורצוי להימנע מעישון לפחות שישה שבועות לפני הניתוח וגם שבועיים אחריו. העישון מעלה את הסיכון לזיהום, ולבעיות בריפוי הפצע ועוד.
  • יש להימנע עשרה ימים טרם הניתוח, מצריכת תרופות הגורמות לדילול הדם. וכן להימנע מתרופות נוגדות כאבים מסוג NSAID.
  • נדרש להתחיל צום של שמונה שעות לפני הניתוח כולל שתייה, סיגריות, מסטיק וכדומה. הניתוח לא יתבצע באם המטופלת אינה מצום מלא.
  • יש להצטייד מבעוד מועד ולהגיע לניתוח הגדלת חזה עם כדורי אנטיביוטיקה,עם כדורים נוגדי כאבים וגם עם חזייה מיוחדת.

איך מתבצע הניתוח?

ניתוח הגדלת חזה הוא פופולארי ונפוץ ביותר, הניתוח מתבצע על ידי החדרת שתלי סיליקון אל כיס מתחת לחזה. מתבצע חתך דק בקפל התת שדי כך שהצלקת תהיה מוסתרת על ידי השד. את השתלים ניתן להחדיר דרך הפטמה, עם צלקת הנראית פחות לעין אך עם לקיחת סיכון גבוה יותר לזיהום. ניתן גם לבצע חתך בבית השחי עם יכולת דיוק נמוכה יותר ביצירת הכיס עבור שתלי הסיליקון.

קיימת אפשרות נוספת לביצוע הגדלת החזה על ידי שאיבת שומן מגוף האישה והשתלתו בשד. יתרון שיטה זו הוא שאיבת שומן עודף מהירכיים, מהמותן ומהבטן ושימוש בחומר טבעי לחלוטין. החיסרון של שיטה זו הוא ספיגה של כ 30%-50% מהשומן חזרה בגוף והיתכנות צורך לעריכת מספר ניתוחים עד לקבלת תוצאה רצויה של גודל החזה.

מה הייעוץ לגבי הגדלה של החזה?

לפני ניתוח הגדלת חזה, מקבלת המטופלת ייעוץ מהרופא הכירורג. המטופלת נשאלת לגבי יכולת הנקה, לגבי מחלות חזה, הריונות עתידיים מתוכננים, האם קיים סיפור אישי או משפחתי של סרטן חזה, האם קיים שימוש בתרופות קבועות ומצבה הרפואי הכללי. האם נלקחים תוספי תזונה, נערכות מדידות גובה ומידת חזייה,וכן מדדים שונים של החזה כגון מרחקים, מבחני צביטה ועוד. נבחנת הסיבה להגדלת החזה, מידת החזייה הרצויה.

בהמשך הייעוץ יסביר הרופא על צורת החזה הצפוי לאחר הניתוח, כגון חזה טבעי, חזה עומד עם טרסה, מחשוף ועוד. כמו כן יציין הרופא את מיקום השתל וסוג השתל: אגסי אנטומי או עגול וכן יציין את גודלו. האם השתל מחוספס או חלק, ומה המיקום שלו. לנשים מלאות מקובל למקם את השתל מעל השריר ולנשים רזות מתחת לשריר. בסיום הייעוץ תקבל המטופלת הסבר על תהליך ההחלמה והוראות לפני ואחרי הניתוח כולל סיבוכים אפשריים.

מהלכו של הניתוח

ניתוח להגדלת חזה נמשך כשעה אחת בלבד. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, לאחר מכן החזה מחוטא ומכוסה, מבוצע חתך באורך של 4-5 סנטימטרים בקפל התת שדי, ולאחריו מבוצעת יצירת כיס תחת שדי, מעל או מתחת לשריר, השתל מוחדר למדידה. הכיס נשטף באנטיביוטיקה ולאחר התאמה סופית של השתל, מוחדרים שתלים קבועים. גמר הניתוח הוא תפירת החתך בשלוש שכבות וחבישת החזה.

מה הצפי להחלמה לאחר הניתוח?

המטופלת משוחררת לביתה מספר שעות לאחר הניתוח. ניתן לציין כי צפויים כאבים, נפיחות, ושטפי דם בעור הנספגים לאחר כשבועיים אשר במהלכם דועכים גם הכאבים. במשך זמן זה המטופלת לוקחת כדורים נוגדי כאבים. בנוסף לכדורי אנטיביוטיקה כגון צפורל פעמיים ביום, למשך שלושה ימים. אין צורך לחזור להוצאת התפרים של הניתוח, התפרים נמסים בעצמם. לאחר הניתוח המטופלת לובשת חזיות ספורט לתמיכה בחזה החדש. כ- 24 שעות לאחר הניתוח ניתן להתרחץ במים ובסבון, אין צורך להסיר את החבישה, היא תיפול מעצמה במקלחת לאחר מספר שבועות. חשוב ביותר לציין כי במשך שישה שבועות אין להרים משקל מעל חמישה ק"ג ואין להרים את הידיים מעל גובה הכתף. ניתן לחזור לעבודה כשבוע לאחר הניתוח ולחזור לפעילות רגילה כשישה שבועות לאחריו, כולל אימונים בחדר כושר ועוד. ביקורת אצל הרופא המנתח תתבצע כשבוע לאחר הניתוח, ביקרות שנייה לאחר חודש, וביקורת שלישית לאחר שלושה חודשים.

על מנת לזחור לעמוד הראשי לחצו על הקישור.