עיבוי שפתיים

ככל שאנו מתבגרים ומזדקנים, עובי השפתיים מצטמק עקב אובדן של סיבי אלסטין וקולגן הנמצאים בתאים. דילול רקמת השומן והשריר גורמם לשינוי צורת השפתיים ובדרך כלל לכך, שהן נעשות דקות יותר, בנוסף לכך שנוצרים קמטים משתי זוויות הפה. המראה הזה הוא מוזנח, לא נעים מחמיא. זו הסיבה שנשים רוצות לעשות עיבוי שפתיים.

ככל שהשפתיים מצטמקות, כך המרחק בינן ובין האף משתנה והמראה נראה "זקן" ולא אסתטי בכלל. בנוסף מתחילים להיווצר קמטוטים בקו השפה העליונה והתחתונה ובצדי הפה. התכווצות של שפתיים אצל גברים אגב, כמעט ואינה נראית בגלל שיש להם עור פנים יותר עבה. שפתיים מכווצות הופכות ליבשות יותר, הצבע שלהן לא אחיד. הם מלאות בסדקים וקמטוטים, עקב פיחות גם בכלי הדם התת עוריים המתפתחים לעת זקנה.

פעם לא היו פתרונות למצב הזה של כיווץ השפתיים אבל היום אפשר לעבות אותן באמצעות חומצה היאלורונית.

לעתים נסוגות השפות התחתונה או העליונה, זאת עקב התדלדלות של עצם בלסת. לאחר השתלת שיניים או אובדן שיניים המראה הוא קיצוני מאוד.

איך עושים עיבוי שפתיים?

עיבוי שפתיים נעשה באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית או סיליקון. השימוש בסיליקון איננו מומלץ עקב סיכון של נדידת החומר לתוך הגוף, הצטברות של גושים, סכנת זיהום ועוד. אם יש צורך להסיר אותו, יש קושי רב ולכן מזה שנים רבות, חיכו רופאי האסתטיקה לשימוש בחומר חדש, וחומצה היאלורונית היא התחליף האולטימטיבי לצורך עיבוי שפתיים.

בגלל שיש לנו בגוף חומצה היאלורונית היא ידידותית לגוף ואין לה שום תופעות לוואי. החומצה אותה מזריקים לשפתיים היא חיקוי של החומצה הטבעית שיש בגוף. כך לא מתפתח תהליך של דחייה כמו שמגיב לעתים הגוף, מול חומרים שהוא לא מכיר.

חומצה הילאורונית הנה קלה לשימוש, היא נשמרת לטווח אורך ומבוצעת באלחוש ואם יש צורך גם בהרדמה מקומית.

גולשים שהגיעו לעמוד זה הביעו עניין בטיפולים אסתטיים נוספים, כגון: בוטוקס בשפתיים, המסת שומן בקור, הרמת עפעפיים עליונים ללא ניתוח, הרמת קצה האף ללא ניתוח, טיפול פנים, תיקון שפתיים לאחר הזרקת סיליקון, חומצה היאלורונית בשפתיים ובנוסף תופעות לוואי של חומצה היאלורונית בשפתיים.

השאירי פרטים לפגישת ייעוץ
פורטל היופי

כל מה שרציתם לדעת על הקלאסיקה של השפתיים

* רוחב השפתיים שווה מסתבר לרוחב שבין האישונים.

* סביב שפתיים יש קו שנקרא " הקו הלבן".

* בשפה העליונה יש קשת שנראית  "קשת קופידון"

* לחלק מעל השפה שנראה כמו עמוד קוראים :עמוד פילטרום".

שפתיים הם סמל החושניות

ידוע כי גברים נמשכים לכל מיני איברי גוף המייצגים בעיניהם את הנשיות העילאית, הנצחית. שפתיים הן סמל של איבר נשי חושני. כשאומרים שפתיים בשרניות מתכוונים לזה, ומעט מאוד הנשים שלא היו להן שפתיים בשרניות בנעוריהן (מלבד קיילי קרדשיאן…).

כאשר גבר מביט על בחורה, הוא מביט דבר ראשון על העיניים ואחר כך על השפתיים. שפתיים עבות ויפות, מפעילות את הדמיון של הגברים וגורמות להם לפנטז יותר מדי. גם הנשיקה שהיא המגע הכי אצילי שיש, נעשית בין אוהבים על שפתיים. אתם מכירים גבר שיאהב לנשק שפתיים דקות ומכווצות? משום כך הפכה האפשרות של עיבוי שפתיים לפעולה אסתטית אותה עושות היום הרבה נשים ובהצלחה רבה. החומצה ההילאורונית הגשימה את חלומן של הרבה נשים, אשר מתגאות היום גם אחרי גיל חמישים בשפתיים בשרניות, חושניות ועבות.

מה הסיפור של החומצה ההילאורונית?

יש היום גישה מדעית ולא רק בנושא של עיבוי שפתיים, שמשתמשים בתרופות או בתהליכים קוסמטיים עם חומרים שנמצאים כבר בגוף, ומשום כך אין תופעות לוואי והוא גם לא דוחה אותם. לכל אחד יש בגוף חומצה הילאורונית שנמצאת בגופנו באיברים פנימיים, בעור, במפרקים ועוד. התפקיד שלה הוא לייצר לחות, למנוע זעזועים, לספוח נוזלים ועוד. חומצה זו עשויה מחלבונים מסוכרים והחומצה ההילאורונית המשמשת למטרות אסתטיות וקומסטיות, מיוצרת בחקלאות חיידקית. חשוב לומר כי כל רופא בוחר את החומצה ההיאלורונית שהוא רוצה להשתמש בה ויש כמה סוגים. הכי מומלץ להשתמש בחומצה לא רכה ולא קשה מדי, כדי שהיא תעניק תחושה טבעית לשפתיים ותחזיק מעמד מספיק זמן.

איך מזריקים וכמה?

את החומצה מזריקים אחרי אלחוש ובנוסף היא עצמה מכילה חומרים מרדימים. בטיפול אחד מזריקים לא יותר ממזרק של מיליליטר אחד לכל שפה העליונה והתחתונה. אם יש צורך החומצה מוזרקת לקו המתאר (הקונטור) של השפה, כדי לתחום את השפתיים ולהדגיש את הקו הלבן. לעתים רוצים להדגיש גם את קשת הקופידון.

חומצה היאלורונית מלבד עיבוי שפתיים משמשת גם למילוי קמטים וקמטוטים. מזריקים אותה סביב השפה העליונה בהזרקה תת עורית כדי לעבות את השפתיים יש צורך להזריק על השפה האדומה תוך עיצוב השפתיים. יש שמזריקים חומצה נוקשה לחלל הפה, כדי להבליט את השפתיים ויש שמזריקים אותה גם מתחת לזוויות שלהן או בין הסנטר לשפתיים. יש יתרונות מוכחים לחומצה ההיאלורונית אפשר לדייק בהזרקה ואין לה כמעט תופעות לוואי כי כאמור, היא קיימת בגוף שלנו ולמרות שמדובר בחומר מעבדה, עדיין יש לו תכונות דומות לחומצה ההילאורונית הטבעית.

זמן הספיגה שלה קצר, למרות שזה שונה ממטופלת למטופלת וגם סוג החומצה קובע את זמן ספיגתה. הזרקה של חומצה היאלורונית נוקשה מבטיח תוצאה לטווח יותר ארוך ולוקח לה שנה להיספג. רוב הנשים שהולכות על סוג החומצה הזה, מגיעות אחרי חצי שנה להזרקה נוספת של מחצית מהכמות כלומר חצי מיליליטר.

עיבוי שפתיים עם סיליקון או עם שומן עצמוני

 יש חומר נוסף לעיבוי שפתיים, אבל הוא פחות מומלץ מחומצה היאלורונית וזהו הסיליקון הנוזלי. הוא מוזרק במיקרו טיפות ומומחים גורסים כי בשיטה זו, הסיכונים לגביו פחותים. הבעיה עם הזרקת סיליקון זה שאם הלקוחה איננה מרוצה מהתוצאה, קשה להסיר אותו לחלוטין. בנוסף זהו חומר שיש לו נטייה להזדהם, והוא יכול לנדוד לאיברים שונים בגוף ליצור גבשושיות, עיוותים ועוד. עיבוי שפתיים עם שומן עצמוני מתבצע כאשר מהמטופלת נשאב שומן עצמוני והוא מוזרק בקנולה לשפתיים.

על מנת לחזור לעמוד הראשי של האתר לחצו כאן