חומצה היאלורונית בשפתיים

כולם רוצים להיות יפים, בדרך כלל, כשאנחנו מבחינים בפנים יפים הם לרוב פנים סימטריים והרמוניים. באופן טבעי כשאנחנו מביטים אל פניו של מי שנמצא מולנו אנחנו מתמקדים זמן ממושך בשפתיים שלו או שלה. השפתיים שלנו הם איבר המושך תשומת לב ביותר מכיוון שהוא האיבר הפעיל ביותר בפנים שלנו, בזמן הדיבור, בזמן האכילה והשתייה, ובכל רגע בו אנו מגיבים לחיים, כמו לדוגמא כשאנחנו צוחקים, מחייכים ועוד.

מאז ומעולם היו השפתיים האנושיות, חלק חשוב ועיקרי באסתטיקה של הפנים. גברים בדרך כלל חושקים במהירות בנשים עם שפתיים עסיסיות והסיכוי שאישה בעלת שפתיים דקות מאוד תחשב בעיניהם לאישה יפה הוא נמוך. לא לחינם ניתן לראות כי רוב הנשים המפורסמות בשל מראן המיוחד כמו שחקניות לדוגמא, הן בעלות שפתיים בשרניות וחושניות.

מהם המאפיינים של שפתיים היפות

קיימים מספר מאפיינים ידועים לשפתיים הנחשבות ליפות והם :

 1. היחס שהיה מקובל בין גובה השפה העליונה לשפה התחתונה הוא שליש לשני שליש. הטרנד החדש היום הוא עיבוי השפתיים באופן כזה שיהיו שוות זו לזו, מה שמקנה להן מראה יותר אקזוטי וחושני
 2. היחס בין המרחק של השפתיים לאף והמרחק של השפתיים לקצה הסנטר גם הוא שליש ושני שליש בהתאמה
 3. רוחב השפתיים יהיה שווה למרחק בין האישונים
 4. סביב שפתיים אדומות קיים קו מתאר עדין שנקרא הקו הלבן
 5. בשפה התחתונה קיימת מלאות מוגברת משני צידי קו האמצע שלה
 6. בשפה העליונה קיימת מלאות מוגברת בשני צדדים וגם במרכז
 7. בשפה העליונה קיימת קשת בגבול העליון המרכזי, המכונה קשת קופידון
 8. בכל אחד מקצות הקשת של השפה העליונה עולה לכיוון הנחיר – עמוד פילטרום, ובין שני עמודים עלו נמצא שקע הפילטרום הפילטרים
השאירי פרטים לפגישת ייעוץ
פורטל היופי

מהם השינויים האופייניים לשפתיים המתבגרות?

עם חלוף הזמן והשנים, כשהגיל נותן את אותותיו גם השפתיים מתבגרות וניתן ומתאפיינות בתופעות הבאות :

 1. עוביים של השפתיים מתדלדל ופוחת – עקב דילול השומן, רקמת השריר והעור מפאת איבוד סיבי הקולגן והאלסטין שהם חמרים שהגוף מייצר.
 2. צורתן של השפתיים משתנה – הזוויות משני צידיו של הפה נופלות ובנוסף נוצרים קמטים יורדים כלפי מטה.
 3. המרחק בין השפתיים לאף גדל.
 4. קמטוטים עדינים – מופיעים מעל השפה העליונה, הם מתחילים כקמטים אנכיים לקו השפה העליונה ועם השנים הם מחמירים ומופיעים גם מתחת לשפה התחתונה ומשני צידי הפה. קמטים אלה מאפיינים בעיקר נשים מעשנות עקב הכיווץ החוזר של השפתיים בעת העישון . אצל גברים כמעט לא נראים קמטים עקב עור פנים עבה יותר ועקב הגילוח היומיומי הגורם לסוג של פילינג. גם קונטור השפה מטשטש, מפאת דילול הנפח
 5. השפתיים הדומות מאבדות מצבען והופכות יבשות יותר, פגומות משמש עם קמטוטים זעירים וסדקים קטנים המופיעים באזור התיחום. תהליך זה קורה עקב חשיפה לשמש והפחתת כלי הדם התת עוריים עם תהליך ההזדקנות.
 6. השפה התחתונה ולעתים גם השפה עליונה נסוגות לאחור, עקב התדלדלות עצם הלסת התחתונה. תהליך זה הוא קיצוני יותר לאחר השתלת שיניים ולבעלי שיניים תותבות , או חסרי שיניים.

כדאי לדעת שהיום ניתן בקלות לטפל ולמזער את סימני הגיל בשפתיים עם חומצה היאלורונית בשפתיים. הטיפול מקובל בקרב נשים וגברים והוא פופולארי ביותר בארץ וגם בעולם, טיפול של חומצה היאלורונית בשפתיים ניתן לביצוע בקליניקות המתמחות באסתטיקה רפואית, על ידי רופאים כירורגים מומחים.

גולשים שהגיעו לעמוד זה התעניינו במגוון של טיפולים אסתטיים נוספים כגון: עיבוי שפתיים, תיקון שפתיים לאחר הזרקת סיליקון ובנוסף בוטוקס בשפתיים.

מהי חומצה היאלורונית?

החומצה ההיאלורונית היא חומר טבעי הקיים בגוף האדם בכמות של כחמישה גרם. החומצה נמצאת בעור, במרפקים ובאברים הפנימיים. החומצה ההיאלורונית סופחת נוזלים בגוף מייצרת לחות ומונעת זעזועים.

איך מבוצע טיפול של חומצה היאלורונית בשפתיים?

הטיפול בשפתיים בחומצה היאלורונית מבוצע על ידי הזרקה של החומר אל השפתיים. כדאי לדעת כי הטיפול על ידי חומצה היאלורונית בשפתיים הוא בטוח וקל. החומצה ההיאלורונית היא חומר טבעי הקיים בגוף האדם, לכן הגוף לא מפתח תהליך של דחייה והחומר מתכלה בעצמו עם חלוף הזמן, החומר המוזרק לשפתיים הינה חומר המיוצר בחקלאות חיידקית באופן סינטטי במעבדה, הטיפול של חומצה היאלורונית בשפתיים נעשה על ידי רופא מומחה באופן מקצועי, אחראי ואיכותי, הפעולה נעשית בזמן קצר, בהרדמה מקומית ואינה כואבת. לאחר זמן, עם ספיגת החומר ניתן לחזור על הטיפול בעת הצורך,פעמים נוספות ללא חשש. בעת הטיפול בחומצה היאלורונית מומלץ לא להזריק יותר ממזרק אחד לכל השפתיים בכדי שלא יתקבל מראה של שפתיים מוחצנות ,ברווזיות ולא טבעיות. בנוסף כדאי לדעת שהזרקה של כמות רבה מדי של חומר בפעם אחת לשפה עלולה לסכן את המטופלת בחוסר סימטריה, בגבשושיות ובנמק. באם נדרש, ניתן להזריק את החומצה ההיאלורונית לקו המתאר הקונטור של השפתיים, בכדי לתחום את השפתיים ולהדגיש את הקו הלבן, ניתן גם להזריק חומצה היאלורונית  להדגשת עמודי הפילטרום וקשת קופידון למראה חושני יותר.

מהם יתרונותיה של החומצה ההיאלורונית

הטיפול בחומצה היאלורונית בשפתיים הוא בטוח ביותר, כמעט ללא תופעות לוואי באופן יחסי. ניתן לראות באופן מיידי תוצאות ולחזור על הטיפול עד לקבלת המראה הרצוי לשביעות רצונה של המטופלת.

חסרונות החומצה ההיאלורונית

חסרונו של הטיפול בחומצה היאלורונית הוא זמן ספיגה קצר יחסית. למרות שזמן הספיגה שונה אצל כל אישה ותלוי בפעילות השפתיים, בעישון ,בפעילות גופנית וברמות האנזים הטבעי שמפרק את החומצה ההיאלורונית. סוג החומצה גם הוא מהווה גורם מכריע על אורך הזמן שלה ושימוש בחומרים נוקשים יותר מחזיקים יותר זמן. לאחר שנה נספגת החומצה לחלוטין בגוף  וכאמור רוב המטופלות מגיעות לטיפול הזרקה נוסף לאחר כחצי שנה כאשר נספגת כמות של מחצית החומר.